Producenci

Sztuczne rośliny akwariowe

Sztuczne rośliny do akwarium są wykonane z materiałów najwyższej jakości i do złudzenia przypominają żywe egzemplarze. Nie różnią się od nich ani kolorem ani kształtem. Zalet mają tak wiele, że z roku na rok znajdują coraz więcej zwolenników. Przez cały okres ich wykorzystywania wyglądają tak samo. Nie rozrastają się, a stworzona z nich kompozycja nie ulega zmianom. Są miękkie i podobnie jak żywe rośliny reagują ruchem na prądy w wodzie. Są mocne i trwałe a ryby ani ślimaki ich nie zjedzą. Tworzą za to fantastyczne kryjówki i miejsca tarliskowe.

Kolejną istotną zaletą sztucznych roślin akwariowych jest ich cena. Jest ona bardzo zbliżona do roślin żywych, a nie ma żadnych kosztów utrzymania. Nie potrzeba stosować nawozów ani silnego oświetlenia. Zbędne są również podłoża aktywne i jakiekolwiek narzędzia do przycinki. Po prostu niemal ideał. Niestety sztuczne rośliny do akwarium nie pochłaniają przemiany materii ryb. Z tego powodu w akwarium ze sztucznymi roślinami niezbędna jest wydajna filtracja i regularna wymiana wody.

Pielęgnacja sztucznych roślin akwariowych

Sztuczne rośliny nie są wymagające. Można powiedzieć, że niczego nie potrzebują. Wystarczy postawić je na dnie akwarium bądź przymocować do szyby przy wykorzystaniu przyssawki. Podłoże aktywne nie jest konieczne, może pełnić jedynie funkcję wizualną. Brak podłoża jednak można uznać za wielką dogodność w utrzymaniu czystości w akwarium. Pozwala to na szybkie i dokładne czyszczenie dna, a same rośliny w każdej chwili można wyjąć i opłukać pod bieżącą wodą.

Wybór roślin do akwarium

Kupując rośliny warto mieć swój pomysł i plan na zagospodarowanie wymarzonego akwarium. Warto także posłużyć się gotowymi projektami, prezentowanymi przez producentów, dopasowując go jedynie do wymiarów zbiornika. Wybierać należy rośliny produkowane z materiałów wysokiej jakości, co gwarantuje ich trwałość i długo zachowany, niezmieniony wygląd. Do złudzenia przypominają one rośliny naturalne i pozwalają uzyskać naprawdę fascynujący efekt końcowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl