nowości
Producenci

Filtr zewnętrzny do akwarium to niezbędny element każdego zbiornika, w którym chcemy zachować optymalny poziom natlenienia, czystości oraz odpowiednią temperaturę. Kondycja wody ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia ryb i roślinności, co przekłada się również na ich wygląd. Jedynie stosując wysokiej jakości filtry, możliwe jest zapewnienie odpowiednich warunków środowiskowych w zbiorniku. Podstawowy podział systemów filtrujących obejmuje filtry zewnętrzne, wewnętrzne, kaskadowe i kubełkowe, przy czym każdy z nich powinien być dobrany do wielkości oraz typu akwarium.

W poniższej kategorii prezentujemy filtry zewnętrzne i kaskadowe do akwarium, zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Specyfika i działanie filtrów do akwariów

  1. Filtry zewnętrzne do akwariów - mówi się, że zewnętrzne systemy filtracji są najskuteczniejsze z uwagi na wysoki parametr wydajności podczas oczyszczania wody w zamkniętym systemie krążenia. Modele te gwarantują cichą pracę, bezpieczeństwo, prosty montaż oraz łatwość czyszczenia. Wydajna pompa zamontowana w filtrze zewnętrznym w akwarium ma bezpośredni wpływ na efektywną cyrkulację wody i jej skuteczne oczyszczanie, przeciwdziałając zalegającej materii organicznej.
  2. Filtry kaskadowe do akwariów - ten typ filtrów sprawdza się najlepiej w przypadku niewielkich i średnich rozmiarów zbiorników. Jest to dedykowany pojemnik na media, a jego nazwa wzięła się od charakterystycznej kaskady tworzonej wskutek ułożenia odpływu ponad lustrem wody. Cechą charakterystyczną filtrów kaskadowych do akwariów jest wydajność, niewielki rozmiar, stosunkowo niska cena oraz prostota montażu. W porównaniu do systemów zewnętrznych ten typ jest dość głośny.

Każdy z naszych produktów - zarówno filtry kaskadowe, jak i zewnętrzne do akwariów pochodzą od cenionych na rynku akwarystycznym producentów. W celu wybrania idealnego sprzętu wraz z dodatkowymi akcesoriami zapraszamy do indywidualnego kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl