Producenci

Jak udekorować akwarium?

Dekorowanie akwarium to spore wyzwanie. Trudność zadania polega nie tylko na umiejętnym dobraniu ozdób, ale również na ich odpowiednim umiejscowieniu. Jak najlepiej udekorować akwarium? Podstawowa zasada mówi, aby ozdabiać akwarium naturalnie, starając się stworzyć zbliżone środowisko do tego, w jaki faktycznie żyją zwierzęta znajdujące się w tym zbiorniku. Weź pod uwagę także preferencje poszczególnych gatunków. Jeśli na przykład wiesz, że zwierzęta znajdujące się w akwarium mają skłonność do szorowania po powierzchni dekoracji, zrezygnuj z ostro zakończonych kamieni. W przypadku zwierząt lubiących się chować w skrytkach wybierz skały lub jaskinie, które mogą stanowić dla nich kryjówkę.

Pamiętaj też, że dekoracje do akwarium dzielą się na ozdoby naturalne i sztuczne. Te pierwsze ze względu na swoje właściwości mogą być niebezpieczne dla niektórych gatunków. Dlatego przed zamówieniem produktu z tej kategorii, należy upewnić się, że są one bezpieczne dla znajdujących się w naszym akwarium rybek. W większości przypadków lepszą opcją są ozdoby sztuczne. Nie zmieniają one pH wody, nie ulegają korozji, a przy tym są niezwykle wytrzymałe.

Dekoracje do akwarium w sklepie Zoomax24.pl - sprawdź naszą ofertę

Poniżej kategorie ozdób akwariowych z naszej oferty, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów.

Korzenie

To jedne z najchętniej wybieranych ozdób akwariowych. Nic w tym dziwnego, tego rodzaju dodatki potrafią dodać urokowi każdemu zbiornikowi, a przy tym mogą stanowić doskonałą kryjówkę dla zwierzątek akwariowych. Co więcej, mimo że jest to popularne rozwiązanie, to na rynku dostępnych jest szeroka gama modeli. Także w sklepie Zoomax24.pl znajdziesz kilka ciekawych propozycji z tej kategorii.

Kamienie oraz skały

Choć są proste w budowie, to jest to bardzo wdzięczna dekoracja, z której pomocą można stworzyć szereg aranżacji. Niezależnie od tego, czy postawisz na pojedyncze kamienie i skały, czy na całe grupy, dodatki te będą doskonale się prezentować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl