nowości
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci

Filtr gąbkowy do akwarium to proste w konstrukcji urządzenie, zapewniające wydajną filtrację biologiczną i/lub mechaniczną. Są one niedrogie zarówno w zakupie jak i w eksploatacji, a przy tym trwałe i niezawodne. Nie stwarzają również problemów w czyszczeniu. To główne powody, z jakich te wkłady filtracyjne akwarium są chętnie wybierane przez hodowców ryb czy krewetek. Stosowane są raczej w mniejszych akwariach z mniej wymagającymi rybami i niewielką obsadą.

Filtr gąbkowy stosowany jest w akwarystyce słodkowodnej już od dawna i pomimo upływu lat wciąż jest bardzo popularny. Oczywiście, w międzyczasie przeszedł modyfikacje i został udoskonalony. Dziś do wyboru są wkłady filtrujące do akwarium w formie gąbek o różnej gęstości, którą oznacza się wartością PPI.

W sklepie zoomax24.pl oprócz samego filtra gąbkowego, można zakupić również napowietrzacz, czyli pompkę powietrza i inne niezbędne akcesoria akwarystyczne.

Co to jest filtr gąbkowy?

Każde akwarium musi być wyposażone w filtr, który na bieżąco oczyszcza wodę. Dzięki temu zostanie zachowana równowaga i utrzymana właściwa flora bakteryjna a ściany zbiornika pozostaną krystalicznie czyste, co ma znaczący wpływ na zdrowie ryb. Najpopularniej stosowanym jest filtr gąbkowy. Składa się z gąbki, która wyłapuje zanieczyszczenia wysyłane do niej poprzez pęcherzyk powietrza, dostający się pod nią.

Jak działa filtr gąbkowy?

Filtr gąbkowy w akwarium jest zasilany pompą napowietrzacza lub głowicą wodną. Przepływ wody uzyskuje się poprzez ruch pęcherzyków powietrza w rurce filtra. Pompa zasysa wodę z akwarium przez całą objętość gąbki a następnie wyrzuca ją z powrotem do akwarium.

Jak montuje się filtr gąbkowy?

Filtr gąbkowy montuje się pionowo za pompę lub głowicę przy pomocy przyssawek do szyby akwarium lub przy użyciu wieszaka, zwisającego z górnej krawędzi zbiornika. Musi być zanurzony wraz z pompą w całości, a gąbka nie może dotykać podłoża ani szyby.

Zalety stosowania filtra gąbkowego

Gąbkowy wkład do filtra jest powszechnie stosowany w środowisku akwarystycznym. Jest on bardzo wydajny zarówno jako filtr mechaniczny jak i biologiczny. Może służyć także jako filtr wstępny, tzw. prefiltr do filtrów kaskadowych i mniejszych kubełkowych.

Jest niesamowicie prosty w obsłudze i co ważne – tani w eksploatacji. Łatwo dobrać odpowiednią gąbkę w zależności od oczekiwanego efektu i rodzaju filtracji, w kształcie wysokiego walca lub prostopadłościanu o podstawie kwadratu. W razie potrzeby wymienia się samą gąbkę na nową, których szeroką ofertę w przystępnych cenach można znaleźć w sklepie zoomax24.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl